Ódry Színpad: „Az épületnek nem tulajdonosa a Református Egyház”
Az egyház közleményt adott ki az SZFE Vas utcai épületéről, amelyet az új vezetés visszaadna nekik. Nem tudnak olyan döntésről, amely az egyetemen kívül másnak juttatná az épületet.
Az egyház közleményt adott ki az SZFE Vas utcai épületéről, amelyet az új vezetés visszaadna nekik. Nem tudnak olyan döntésről, amely az egyetemen kívül másnak juttatná az épületet.
Korábban átlagosan 30-szoros volt a túljelentkezés, de volt olyan szak, amelyre 70-szer többen felvételiztek.
Szerintük nagy szükség van rá, hogy az atomizált alkotótársadalom sorsára hagyott közösségei egymásra találjanak és együttműködjenek.
A kancellár maga miatt nem aggódik, ha a kitüntetése visszavonásáról döntenének, annak nem örülne, de tudomásul venné.
A színész az SZFE Vas utcai épülete, a most elbúcsúztatott Ódry Színpad elől posztolt. Szinetár Dóra szerint az SZFE-n lobotómiát hajtanak végre. Alföldi Róbert is posztolt a szimbolikus temetésről.
1959-ben volt ott az első bemutató.
Magyarország egyik legtehetségesebb, Oscar-jelölt operatőre, Koltai Lajos életének főműve az Oscar-díjas Mephisto: egy film a művészről, aki a jutalomért cserébe hajlandó együttműködni az embertelen hatalommal. És a film bukott művésze szinte szóról szóra ugyanazt ismételgeti, amit az SZFE-n feladatot vállaló Koltai Lajos is mond.
Ódry Árpád örököse szerint a színpadot „kivégezték”, márpedig azok, „akik saját nemzetük kultúrájára törnek, hazánk ellenségei”.
Az SZFE kancellárja tíz évvel ezelőtt kapta meg a „Józsefvárosi Becsületkereszt” elismerést.
Hogyan érinti a modellváltás azokat, akik évek óta szerettek volna bejutni a Színház- és Filmművészeti Egyetemre? Van, aki inkább letesz a vágyáról, hogy így tiltakozzon, van, aki emiatt hagyja el az országot, de olyan is, aki azt gondolja, így legalább több esélye lesz bejutni. Tizennégy felvételizővel beszélgettünk, akikben csak egy a közös: mind dühösek vagy szomorúak.
A rendező szerint el lehet venni a Színház- és Filmművészeti Egyetem épületeit és jogait is hatalmi machinációkkal, de a szellemiségét nem lehet elnyomni, mert eszméket nem lehet elfojtani. Pálfi György úgy véli, ma független, nem a Fidesz szekerét toló alkotóként még annyira sem lehet filmet készíteni, mint a Vajna-időszakban.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem új kuratóriumának tagja és tanára a Magyar Nemzetnek adott interjúban hangsúlyozta, hogy nem lesz „nemzeti érzés tanóra”, de azt is, hogy ő a nemzeti-keresztény értékrendet képviseli.
Belső dolgokkal, konfliktusokkal nem foglalkozik, mondta egy interjúban.
A kerületi polgármester szerint a sajtóból tudták meg, hogy Soós Péter főállású oktató lesz az SZFE-n. Miközben 2023-ig szerződés köti a Pinceszínházhoz.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem új rektorhelyettese kérte fel a Színházi Intézet vezetésére Bodolay Géza rendezőt, aki a hvg.hu-nak adott interjújában azt mondja: sem az eddigi, sem a jövőbeli oktatókról nem hiszi, hogy politikai aktivisták lennének, szomorú lenne, ha egy részükről ez derülne ki. Az egyetemnek viszont nem ártana az „ideológiai többirányúság”. Interjú.
A független színházi szcéna ugyanazt éli meg, amit egyszer már átélt a színész és rendező szerint.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem új vezetése kiadott egy közleményt az új tanárokról, amelyben két olyan név is szerepel, akit valójában fel sem kértek.
A filmrendező-hallgatókat oktatja majd ősztől.
Sára Balázs, az SZFE Zsigmond Vilmos Mozgóképművészeti Intézetének újonnan kinevezett igazgatója az egyetemi filmes képzés terveiről beszélt egy interjúban.
Ódry Árpád örököse nemrég azt kérte, adják át dédapja szobrát a tiltakozó diákoknak, de Szarka Gábor kancellár közölte: továbbviszik azt az új campusra.